Okul Yıkımı, eskiyen veya yeniden kullanılamayacak kadar kötü okulların uzman personeller tarafından uygun şartlarda yıkılması ve ortadan kaldırılması süreçlerine dayandırılmakta olan işlemlerin tümüne verilen bir ad olarak bilinmektedir.

Bu işlemde genel olarak yapmanız gereken işlemler, okulu tamamen boşaltmak ve okulda yer alan malzemelerin tahliyesi için firmamızdan konuyla ilgili detaylı bilgi almak olacak. Firmamız tarafından sizlere verilecek olan detaylı bilgiler sonrasında işlemleriniz başarılı bir şekilde yapılacak ve süreç başarılı bir şekilde ilerlemiş olacak.

Okul Yıkımı işlemleri genel olarak birçok farklı süreçten oluşmaktadır. Bu süreçler firmamız bünyesinde hizmet göstermekte olan kişiler tarafından her zaman başarı ile sonuçlandırılmakta ve işlemler sağlanmaktadır. Bu hizmetin yapıldığı işlemler bazı işlem çeşitlerine göre yapılabilmektedir. Aşağıda bazı yıkım yöntemleri detaylı olarak sizlere aktarılmış durumdadır.

Okul Yıkımı İşlemlerinde Tercih Edilen Bazı Yıkım Yöntemleri

Burada aktarılan ve açıklamaları yapılan yıkım yöntemleri her binaya uygun değildir. Bu nedenle yapacağınız işlemlerde, binanın yapısını, binanın ölçülerini, kullanıldığı malzemeleri ve diğer tüm bilgileri firmamıza iletmiş olmanız gerekmektedir. Böylece yıkım için en uygun yöntem seçilecek ve sizlere de konuyla ilgili bilgi verilmiş olunacaktır.

Çekme Halatıyla Bina Yıkım İşlemleri: Genel olarak bu yöntem kullanıldığı taktirde, yıkılacak olan yapı caminin minaresi ya da binaların bacaları olmaktadır. Bu iki tür de bu yöntem ile hızlı ve başarılı bir şekilde yıkılabilmektedir. Bu yapılar haricinde bu yöntemin kullanılmış olduğu yöntemler ise; ince mimariye sahip yapılar olmaktadır. Çekme halatları, uzun yapıların üzerine bağlandıktan sonra, gerekli teknik hesaplamalardan sonra halatların çekilmesiyle süreç tamamlanmaktadır.

Patlayıcı İle Bina Yıkım İşlemleri: Etrafında herhangi bir yapı bulunmayan binaların yıkılması için tercih edilmektedir. Patlayıcılar, taşıyıcı sistemler üzerine konarak patlatılmaktadır.

Lazer İle Bina Yıkım İşlemleri: Sessiz bir şekilde Bina Yıkımı yapılmak istendiğinde tercih edilmektedir.

Kat Eksiltme Yöntemiyle Bina Yıkım İşlemleri: Kat sayısı oldukça yüksek olan yapıların en üst katından başlanarak, yavaş bir şekilde katların sırayla yıkılması işlemidir.

Ekskavatör Kullanımı İle Bina Yıkım İşlemleri: Bu yıkım türünde, iş makinesi ile yıkım gerçekleşmektedir. Bu tür yöntemler altı katlı yapılara kadar kullanılabilir olmaktadır.

Okul Yıkım Ruhsatını İptal Etme

Her türlü ruhsatın iptalinde olduğu gibi bu yıkım ruhsatlarının da bir geçerliliği bulunmaktadır. Bu geçerlik süresi dolup, işlem yetkisinin bakanlığa geçme sürecinden önce mutlaka ruhsatlarınızı iptal etme gibi bir düşünceniz varsa konuyu yargıya taşımanız gerekmektedir. Yargıya taşınılan konular genel olarak çözüme kavuşmaktadır. Böyle bir işlem yaptırmak isteyen kişilerin öncelikle konuyu idari mahkemelere taşımaları gerekmektedir. İdari mahkemelere bu bilgiler taşındıktan sonra yargı gereken kararı vererek yapılması gereken işlemleri sizlere aktarmış olacaktır. Yapacağınız her türlü işlem ve işlemlerde bu konuları detaylı olarak inceleyebilir ve süreci yakından takip edebilirsiniz.

Okul yıkımı, bina yıkımı, fabrika yıkımı vb hizmetler için Yıkım Ruhsat Takibi firmamamız tarafından gerçekleştirilmektedir.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir