Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı 01.07.2022 tarihinde yürürlüğe giren Y1, Y2, Y3, sınıflandırılması sonucu doğan yıkım müteahhitliği yetkilendirilmesi kapsamında riskli yapılar, Kentsel Dönüşüm ve yenilenen yapıların yıkım müteahhitliği grubu Y2 Belgemiz ile yıkım işlerinizde tam kapsamlı hizmet vermekteyiz.

Yıkım metodları

UZUN ERİŞİMLİ EKSKAVATÖRLE (MAKAS) İLE YIKIM;
Çene aparatı sert beton kütleleri makas gibi kesebilme yeteneğine sahiptir. Bu yüzden uzun erişimli ekskavatör ile yıkım normalden daha hızlı yapılmaktadır. Erişim yüksekliği 52 mt. yi geçen yapılar için farklı yöntemler uygulanabilir.

MİNİ MAKİNA İLE KAT EKSİLTİLEREK YAPILAN YIKIM:
Küçük yapılar haricinde yüksek yapılarda yardımcı yıkım yöntemi olarak kullanılan bu yöntemde 1 tondan 10 tona kadar ağırlıklı mini ekskavatörler kullanılır. Bu ekskavatörler yüksek katlı yapılarda veya tek katlı küçük yapılarda tercih edilir. Genellikle yapının en üst katından başlanır. Vinç yardımı ile en üst kata çıkarılır  ve bulunduğu katın yapı elemanlarını kırma/parçalama işlemiyle temizleyen mini ekskavatör son döşeme kısmını kırdıktan sonra kendi imkanlarıyla alt kata iner ve alt kattada yıkım/kırım işlemine devam eder.

ELLE (HİLTİ, KOMPRASÖR VS.) KULLANILARAK YAPILAN YIKIM;
Elle yıkım yöntemi iş makinalarının giremediği yapı kısımlarında çevresinde bitişik binalar olan konumlarda bulunan yapılarda veya küçük tek katlı yapılarda kullanılan yıkım yöntemidir. Bu yöntem insan gücüyle yapılır ve yardımcı ekipmanlar kullanılır. Bazı kısımlarda balyoz kullanılırken genelde elektrikli, hidrolik veya hava tahrikli el aletlerinin yardımıyla yapılmaktadır.

ASBEST HIZMETLERİ

GERİ DÖNÜŞÜM HİZMETLERİ
Geri dönüşüm; hurda, demir, bakır, çinko, kurşun, plastik, alüminyum vb malzemelerin geri dönüştürerek ekonomiye katki sağlıyoruz.

Arayın Yanıtsız Sorunuz Kalmasın

+90 553 421 46 77

Ücretsiz keşif için bizlere ulaşabilirsiniz.

Hafriyat, İnşaat, Kazı İşleri alanında en iyi hizmeti vermek için araç parkurumuzu sürekli genişletiyoruz.

30 yılı aşkın tecrübe ve referanslarımızla her zaman daha kaliteli hizmeti hedefliyoruz.

Bazı Referanslarımız